iLearnex

Przygotowanie do matury z języka angielskiego

Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

 

Język angielski jest najczęściej wybieranym na maturze językiem obcym. Trudno się temu dziwić, ponieważ jego dobra znajomość daje najwięcej możliwości w przyszłości. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Kluczem do tego jest odpowiednie przygotowanie do matury. Na co zwrócić szczególną uwagę? Od czego zacząć?

 

Rozszerzanie słownictwa

Naukę sówek ułatwi m.in. ich podział na bloki tematyczne, czy wypisywanie wszystkich nieznanych słów tekstów, z którymi pracujemy. Kolejne powtórki najlepiej zaczynać od powtórzenia danej partii słówek i próby zapamiętania tych, które sprawiają nam najwięcej trudności.

 

Rozwiązywanie testów

Specjaliści radzą, aby w ramach przygotowania do matury rozwiązywać jak najwięcej zadań, dokładnie w takiej formie, jak te, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć na etaminie. Pozwoli nam to poznać ich mechanizm, co w decydującym dniu znacznie zmniejszy nasz stres.

 

Wzory rozmów i wypracowań

U wielu maturzystów strach budzi wypracowanie do napisania w części pisemnej matury oraz wypowiedź podczas egzaminu ustnego. Aby ułatwić sobie to zadanie, dobrze jest czytać wzory wypracować i przeglądać przykłady rozmów. Pozwoli nam to przyswoić stereotypowe formy i utrwalić zwroty, które ułatwią nam zadanie podczas egzaminu.

 

Systematyczność

Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Aby dobrze przygotować się do matury, trzeba rozplanować pracę w czasie, tak aby zdążyć z przerobieniem całego materiału i zniwelować ewentualne braki. Idealne byłoby zaplanować czas na naukę języka angielskiego codziennie. Powtórkę powinno się rozpoczynać od rozwiązania krótkiego testu dotyczącego materiału z poprzedniego dnia. Powinniśmy zarezerwować także kilka minut na przyswojenie nowych słówek oraz powtórkę zagadnień gramatycznych.

 

Ułożenie planu powtórek nie jest łatwym zadaniem. Biorąc pod uwagę fakt, że oprócz nauki angielskiego, maturzysta ma jeszcze wiele innych obowiązków, dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu do matury. Doświadczony nauczyciel rozplanuje powtórki materiału, wyjaśni trudne dla nas zagadnienia gramatyczne, a przede wszystkim będzie monitorował nasze postępy i dał o systematyczność w pracy. Skorzystanie z pomocy profesjonalnej szkoły językowej z potwierdzonymi sukcesami na tym polu, jest gwarancją dobrego wyniku na maturze.  

 

Zapisz się na kurs

Cennik 

 



Dodaj komentarz



Komentarze