iLearnex

Jak się przygotować do matury z języka rosyjskiego?

Jak się przygotować do matury z języka rosyjskiego?

Język rosyjski jest coraz częściej wybieranym językiem obcym przez maturzystów. Nic dziwnego, jest przecież jednym z najczęściej używanych języków świat. Poza tym nasze położenie geograficzne sprawia, że jego znajomość może nam dać wiele możliwości w pracy zawodowej w przyszłości. Liczne kontakty handlowe polskich firm z rosyjskimi sprawiają, że osoby ze znajomością języka rosyjskiego są coraz bardziej cenione w środowisku biznesowym. Jak zatem widać, warto dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć doby wynik podczas matury. Jak zacząć przygotowania, aby dały najlepszy efekt?

Rozszerzanie słownictwa

Dla swobody wypowiedzi ustnej, tak jak i pisemnych form, bardzo ważny jest zasób słownictwa, jaki posiadamy, dlatego należy nad nim stale pracować. Nauka nowych słówek przebiega dużo sprawniej, kiedy podzielimy je na bloki tematyczne. Dobrą metodą poznawania nowych wyrazów jest także wypisywanie nieznanym nam słów podczas czytania tekstu.

Testy i ćwiczenia

Jednym z najskuteczniejszych sposobów przygotowywania się do matury z języka rosyjskiego jest rozwiązywanie testów i zadań w takiej formie, jak te, z którymi spotkamy się podczas matury. Dzięki temu, że poznamy ich mechanizm, znacznie zmniejszy się nasz poziom stresu w dniu egzaminu.

Ćwiczenie wypowiedzi ustnych

Oprócz wykonywania ćwiczeń polegających na budowaniu wypowiedzi ustnej dobry skutek przynosi również oglądanie przykładowych rozmówek w języku rosyjskim, które możemy znaleźć np. w Internecie. Dzięki temu możemy poznać i utrwalić sonie rutynowo używane formy wypowiedzi, które później będziemy mogli wykorzystać podczas egzaminu.

Trening form pisemnych

Szlifowanie umiejętności formułowania wypracowań, czy rozprawek w języku rosyjskim wymaga nie tylko aktywnego treningu. Pomóc nam może także czytanie wzorów różnych form pisemnych, dzięki czemu utrwalimy sobie składnie oraz standardowe zwroty, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

Systematyczne i zaplanowane powtórki

Aby zdać maturę z dobrym wynikiem, nie wystarczy poświęcić na przygotowanie się do niej kilku tygodni bezpośrednio przed egzaminem. Jeśli mamy braki ten czas może okazać się niewystarczający. Kluczem do sukcesu jest zaplanowanie powtórek w czasie i systematyczne ich realizowanie. Najlepsze efekty przyniesie codzienna praca z językiem rosyjskim. Będziemy mieć wówczas gwarancję, że zdążymy powtórzyć cały materiał i zniwelować ewentualne braki.

Maturzyście, który musi przygotować się także do zdania innych przedmiotów, trudno będzie zaplanować powtórki samodzielnie. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalnej szkoły językowej,  która może pochwalić się sukcesami swoich podopiecznych.  Doświadczony nauczyciel nie tylko odpowiednio rozplanuje materiał do powtórzenia, ale także przygotuje dla nas odpowiednie ćwiczenia, i co najważniejsze, przez cały czas będzie monitorował nasze postępy. Wyłapie także zagadnienia, które sprawiają nam problemy i pomoże je opanować do perfekcji. Powtórki do matury w profesjonalnej szkole językowej, to jedyna gwarancja zdania matury z języka rosyjskiego z dobrym wynikiem.

 

Zapisz się na kurs

Cennik Dodaj komentarzKomentarze